Ana sayfa Satış Noktaları

Antalya Büyükşehir Belediyesi Tanzim Satış

Antalya her ne kadar ülkemizin sebze ve meyvelerinin büyük bölümünün seralarda yetiştiği şehir olsa da burada yer alan sebze ve meyveler de oldukça yüksek fiyattan satılıyor. Hal böyle olunca da insanlar nakliye masrafının neredeyse sıfır olduğu bu şehirde bile ürünlerin neden bu kadar olduğunu merak ediyor. Buradan anlaşılacağın gibi demek ki bu işten birileri insanların sırtından para kazanıyor ve olan yine halka oluyor. Ancak devlet bu duruma daha fazla seyirci kalmadı ve bu ürünleri halka kendi çabalarıyla ulaştırmaya karar verdi. Böylece üreticiden satın alınan ürünler tüm şehirlerde kurulacak tanzim satış noktaları sayesinde halka sadece üzerine nakliye ücreti eklenerek ulaştırılacak.

Antalya büyükşehir belediyesi tanzim satış noktaları henüz kurulmamış olsa da bu konuda çalışmalar başladı ve büyükşehir belediyesi çalışmalarını tamamlar tamamlamaz tanzim satış noktaları hizmete girecek. Böylece Antalya halkı meyve ve sebzeleri çok uygun fiyata belediyeye ait tanzim satış noktalarından temin edebilecek. Üstelik üzerinde sadece nakliye ücretinin koyulacağı ürünler Antalya’da çok daha uygun fiyata satılabilir. Antalya büyükşehir belediyesi tanzim satış noktalarında uygulanacak fiyatları ve halka sunulacak ürünleri ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz. Böylece Antalya’da yetişen birçok ürün bizzat belediye tarafından şehir sakinlerine direkt olarak üreticiden satın alınarak araya hiçbir komisyoncu girmeden ulaştırılacak ve ürünlerde pahalılık tarihe karışacak.

Antalya Tanzim Satış Ne Zaman Başlayacak

Bakanlıkça yapılan çalışma sonucunda il ve ilçe merkezlerinde bulunan Migros, Carrefoursa, A101, Şok ve BİM market zincir şubelerinde tanzim satış ürünleri satışı başlayacaktır. Fiyatlar tanzim satış fiyatları ile aynı olacaktır.

Tarımın en yaygın olduğu şehirlerden biri olan Antalya ilinde de devlet tarafından tanzim satış yapılması planlanıyor. Öncelikle İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirlerde başlayacak tanzim satış uygulmasının bu şehirlerden sonra ilk olarak Antalya’ya gelmesi bekleniyor. Nitekim diğer şehirlere göre bu şehirden gerekli ürünlerin tedarik edilmesi ve satışa sunulması daha kolaydır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here