Ana sayfa Satış Noktaları

Adana Büyükşehir Belediyesi Tanzim Satış

Adana, Akdeniz Bölgesinde yer alan ve özellikle turunçgil üretiminde ülkemizin en önde gelen şehirlerinden biridir. Ancak durum her ne kadar böyle olsa da Adana’da yer alan Pazar tezgahları ve marketlerde meyve ve sebze fiyatları bu şekilde değil. Ülkenin her yerinde olduğu gibi burada da ürünler oldukça yüksek fiyatlara satışa sunuluyor. Bunun temel sebebi ise üreticiden ürünler alındıktan sonra araya çok fazla aracı girmesi ve bu aracıların hepsinin belli bir kar koyarak ürünlerin tezgahlara gelmesidir. Özellikle dövizdeki dalgalanmalardan da faydalanarak bu kişiler meyve ve sebze fiyatlarına oldukça zam yaptılar ve olan halkın kesesine oldu. Devlet büyükleri bu soyguna sessiz kalmadı ve tanzim satış uygulamalarını hayata geçirdiler.

Adana büyükşehir belediyesi tanzim satış noktaları ilerleyen günlerde birçok noktada kurulacak ve Adana halkı meyve ve sebzelere çok uygun fiyata tanzim satış tezgahlarında ulaşabilecek. Şimdilik büyükşehir belediyesi tanzim satış noktaları için gerekli hazırlıklar ve yer tespitleri yapılıyor. Tarım Kredi tarafından üreticiden gerekli meyve ve sebze satın alındığında Adana büyükşehir belediyesi tanzim satış noktaları kurulacak ve halka uygun fiyata ürünler satılmaya başlanacak. Bu uygulama sonunda marketler ve Pazar tezgahlarında da fiyatların düşeceği öngörülüyor. Devletin bu konuda attığı adımlar halkı koruyacak ve arada haksız yere üreticiden daha fazla para kazanan emek hırsızları da aradan çıkmış olacak.

Adana Tanzim Satışı Ne Zaman Başlayacak

Bakanlıkça yapılan çalışma sonucunda il ve ilçe merkezlerinde bulunan Migros, Carrefoursa, A101, Şok ve BİM market zincir şubelerinde tanzim satış ürünleri satışı başlayacaktır. Fiyatlar tanzim satış fiyatları ile aynı olacaktır.

Tanzim satış sistemi ilk olarak İstanbul ve Ankara illerinde kurulacak olan tanzim satış noktaları ile hayata geçirilecek. 2019’un Mart ayına kadar faaliyete geçmesi beklenen bu noktalar, İstanbul ve Ankara’dan sonra da diğer büyük illere de açılacak. Bu kapsamda Adana şehrine yaz ayları gelmeden tanzim satış noktalarının kurulması ve satışların başlaması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here