Ana sayfa Güncel

Belediyeler’den Seyyar Halk Sebze Satışı

Özellikle artan telem tüketim maddeleri ile birlikte fahiş olarak yükselen temel besin zinciri içerisinde yer alan sebze için Özellikle Büyükşehir Belediyeleri tarafından anında uygulamaya konulan mobil sebze pazarları oldukça ilgi görmüştür.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından enflasyon ile mücadele ve dar gelirlinin gıdaya daha kolay ulaşması için başlattığı tanzim satış uygulaması yeni bir evreye girmek üzere.

Yetkililerden alınan ve kamuoyuna sızan bilgiler arasında kurulan yerleşim alanlar dışında mahalle aralarında gezecek olan mobil seyyar satış düzeni ile mahalle mahalle sokak sokak gezecek meyve sebze satış araçlarının da çok yakında hizmete başlayacağı belirtilmiştir.

Seyyar Manav düzeni olacak olan bu satışlar yine belediyeler tarafından ve belediye çalışanları ekipmanları marifeti ile satış yapacaktır. Özetle eskiden kalma seyyar manavlar geri geliyor diyebilir.

Şimdilik uygulamaya başlanmadı ancak İstanbul ve Ankara öncelik olarak seyyar satış uygulamasına başlayacağını öngörebiliriz. Züğürt ağa filminde Büyük Üstad Şener ŞEN’in efsane repliği Domates.. seslerini çok yakında sokaklarımızda görürsek şaşırmayınız.

Son olarak satışlarda bir kota uygulanmaktadır yani bir kişi bir üründen en fazla 3 (üç) kg alabilmektedir. Bunun nedeni ise ticari amaçla alım yapılmamasıdır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here