Ana sayfa Satış Noktaları

Bursa Büyükşehir Belediyesi Tanzim Satış

Bursa da ülkemizde seracılığın yoğun olarak yapıldığı ve özellikle meyve bahçeleri bakımından oldukça zengin bir şehridir. Ancak ne kadar ülkemizdeki birçok ürün Bursa’dan çıksa da bu fiyatlar pazarlara ya da marketlere yansımış değil. Market ya da pazarlarda satılan sebze ve meyvelerin fiyatları oldukça yüksek. Tüm ülkede durum böyle olunca devlet bu konuda bir adım atacağını açıkladı. Tüm meyve ve sebze fiyatlarına bir düzen getirebilmek adına tanzim satış uygulaması yapılmasına karar verildi. Bu uygulama çerçevesinde birçok şehirde tanzim satış noktaları kurulacak. Bursa büyükşehir belediyesi tanzim satış noktalarının kurulması için de çalışmalara başlandı. Büyükşehir belediyesi birçok noktada bu tezgahları kurmak için gerekli araştırma ve geliştirme çalışmalarına başladı.

Bursa büyükşehir belediyesi tanzim satış noktaları kurulduğu zaman Bursa halkı, kendi şehrinde çıkan ürünleri çok daha uygun fiyata satın alabilecek. Bursa’da yetişen ürünler direkt olarak tezgahlara geldiği zaman da tüketiciler çok uygun fiyatlara meyve ve sebzelere ulaşabilecek. Bursa şehrinde nakliye fiyatları oldukça düşük olacağı için halk yüksek fiyatlarla karşılaşmayacak. Devlet bu uygulama sayesinde araya giren ve fiyatları oldukça yükselten komisyoncuları devre dışı bırakacak. Bu uygulama sosyal devlet uygulamasını hayata koyacak ve kazanan halk olacak. Bursa büyükşehir belediyesi tanzim satış noktalarının kurulması için çalışmalar ilerleyen günlerde tamamlanacak ve birçok noktada tezgah kurulmaya başlanacak.

Bursa’da Tanzim Satış Ne Zaman Başlayacak?

Bakanlıkça yapılan çalışma sonucunda il ve ilçe merkezlerinde bulunan Migros, Carrefoursa, A101, Şok ve BİM market zincir şubelerinde tanzim satış ürünleri satışı başlayacaktır. Fiyatlar tanzim satış fiyatları ile aynı olacaktır.

Türkiye’nin en büyük dördüncü şehri olan Bursa, halka tanzim satışı yapılacak diğer illerimizden biridir. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre önümüzdeki bir ay içerisinde Bursa’nın Osmangazi ilçesinde tanzim satış noktalarının kurulması bekleniyor. Nitekim ortalama bir iki ay içerisinde buralarda meyve ve sebzelerin tanzim satışının başlaması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here