Ana sayfa Satış Noktaları

Bursa Sebze-Meyve Satış Noktaları (Tanzim Satış)

Özellikle 2018 yılı ortalarından itibaren oluşan fiyat istikrarsızlığı ve aşırı derece artan sebze fiyatları nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından dile getirilen ve Belediyeler tarafından uygulanacak olan Tanzim Satış uygulaması İstanbul ve Ankara da uygulamaya konuldu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından konuya ilişkin kamuoyuna yansıyan bir bilgi olmamak ile birlikte kısa zamanda Bursa’da tanzim satış alanları da muhtemelen ilan edilecektir.

Tanzim satışta öncelik en çok tüketilen sebze yani pazar ürünlerinde olacaktır. Bursa da tanzim satış alanlarının Anka ve İstanbul’da olduğu gibi yerel yönetimler tarafından planlama yapılacağından Kısa süre içerisinde Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından tanzim satışa alanlarının ilan edileceğini bekleyebiliriz.

Planlama yer belirleme lojistik ve iş gücü sağlama planlarının bitimi ile birlikte kısa süre içerisinde satış alanları ilan edilecektir. İlan ile birlikte buradan konu ayrıntıları güncellenecektir.

Bakanlıkça yapılan çalışma sonucunda il ve ilçe merkezlerinde bulunan Migros, Carrefoursa, A101, Şok ve BİM market zincir şubelerinde tanzim satış ürünleri satışı başlayacaktır. Fiyatlar tanzim satış fiyatları ile aynı olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here