Ana sayfa Satış Noktaları

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Tanzim Satış

Eskişehir ülkemizin en kalabalık ve sosyal şehirlerinden biridir. Şehir nüfusunun büyük bir kısmı öğrencilerden oluşur. Hal böyle olunca da temel gıda maddeleri şehirde yoğun olarak tüketilir. Ancak ülkemizde son aylarda meyve ve sebze fiyatlarındaki artış özellikle öğrencilerin keselerini çok olumsuz etkiledi. Öğrenciler ucuz meyve ve sebze aramanın yollarını bulmaya çalışıyor ya da aldığı ürün çeşitliliğini ve miktarını düşürme yoluna gidiyor. Ancak devlet tarafından hayata geçirilmeye başlanan tanzim satış uygulaması öğrencilerin ve tüm Eskişehir halkının pahalı fiyattan meyve ve sebze almasına engel olacak gibi duruyor.

Bakanlıkça yapılan çalışma sonucunda il ve ilçe merkezlerinde bulunan Migros, Carrefoursa, A101, Şok ve BİM market zincir şubelerinde tanzim satış ürünleri satışı başlayacaktır. Fiyatlar tanzim satış fiyatları ile aynı olacaktır.

Daha açıklandığı andan itibaren ürün fiyatlarında düşüşe sebep olan tanzim satış uygulaması, halkın Eskişehir büyükşehir belediyesi tanzim satış noktası dışında satış yapan yerlerden de meyve ve sebzeleri çok uygun fiyata alabileceğini gösteriyor. Daha şimdiden aracılar ürünlere koydukları haksız zamları geri çekmeye başladılar. Ancak bu durum öyle bir zam çekmeyle bitecek gibi görünmüyor. Ülke genelinde devletin başlattığı tanzim satış uygulamasıyla beraber meyve ve sebze gibi birçok temel gıda maddesi doğrudan üreticiden tüketiciye gidecek ve araya sadece nakliye ücreti konulacak. Eskişehir büyükşehir belediyesi tanzim satış noktalarının kurulması için çalışmalar başladı bile. Tarım Kredi tarafından meyve ve sebzelerin ulaştırılmasıyla birlikte şehrin birçok noktasında hizmet vermeye başlayacak tanzim satış noktaları, halka bu ürünleri uygun fiyata sunacaklar.

Eskişehir Tanzim Satış Noktaları Nerededir?

Tanzim satış uygulamasını hayata geçirmek ile görevlendirilen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, halka arz etmek için meyve ve sebze üreticileriyle anlaşmalar yapmaya başladı. Ancak halen yeterli tedariğin sağlanamaması sebebiyle Eskişehir’de tanzim satışı başlamadı. Nitekim belediye tarafından yürütülen çalışmalarda aşağıdaki yerlerde tanzim satış noktası kurulacağı planlanıyor.

  • Alpu Belediye Önü
  • Beylikova Belediye Önü
  • Çifteler Çarşı
  • Günyüzü Belediye Önü
  • Han İlçe Merkezi
  • İnönü Halk Meydanı
  • Mahmudiye Belediye Önü
  • Mihalgazi Belediye Önü

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here