Ana sayfa Güncel

Halk Sebze’den Kimler ve Ne Kadar Alabilir?

Üreticiden direk tüketiciye ulaştırma ve bununla birlikte ucuza maliyet ile birlikte tüketici artık daha ucuza meyve sebzeye ulaşması hedeflenen Tanzim satış uygulaması ile birlikte belediyeler tarafından başlatılan halk sebze satış noktaları oldukça ilgi görmekle birlikte özellikle dar gelirliler tarafından memnuniyet ile karşılanmaktadır. Hali hazırda gösterilen ilgi ne kadar doğru bir iş yapıldığının delili diyebiliriz.

Halk Sebze’den Kimler Alışveriş Yapabilir?

Büyükşehir Belediyeleri tarafından öncelikle kurulan mobil halk sebze pazarlarından tüm vatandaşlar yararlanabilir. tek yapmanız gereken şehrinizde bulunan ve belediyeler tarafından açılan tanzim satış alanlarına gitmek belki sıra ve kalabalık olması biraz can sıkıcı olacaktır ancak sıraya giren herkes orada bulunan tüm ürünlerden alabilmektedir.

Halk Sebze’de Kredi Kartı Geçerli mi?

Evet tanzim satış noktalarında kredi kartı geçerlidir. dileyen nakit alışveriş yapar dileyen banka kartı debit kart kredi kartı gibi tüm kartlar ile alışverişini yapabilir.

Halk Sebze’den en fazla Ne Kadar ürün Alırım?

Halk sebze yani belediyeler tarafından kurulan bu satış alanlarının amacı ticari faaliyetten ziyade son tüketiciye özellikle temel gıda kapsamında olan meyve ve sebzeyi olabildiğince ucuz ulaştırmaktır. Son tüketiciye ulaşma hedefi gözettiğinden ticari alımlara da engel olmak için kota getirilmiştir. o yüzden vatandan bir üründen en fazla 3 (üç) kg/birim/tane alabilir. yani satış alanında bulunan her üründen en fazla 3 kg alabilir. Şayet kota olmaması halinde oradan satın alınıp tekrar satılması riski bulunmaktadır.

Yine açıklık getirmekte fayda var mesela tezgahta domates, salatalık, biber vs gibi 15 ürün varsa kişi dilerse hepsinen üçer kg alabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here