Ana sayfa Satış Noktaları

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Tanzim Satış

Meyve ve sebzeler özellikle son bir ayda neredeyse iki kattan daha fazla zamlandı. Halk aldıkları sebze ve meyveleri ya azalttı ya da bazı ürünleri almama yoluna gitti. Ancak temel gıda maddelerini halkın alamamaya başlamasına devlet sessiz kalmadı ve birçok çalışma yapıldıktan sonra tanzim satış uygulamasına geçilmesi konusunda fikir birliğine varıldı. Bu noktada ülkenin birçok şehrinde tanzim satış noktaları kurulacak. Buralara Tarım Kredi tarafından üreticiden satın alınacak ve üzerine sadece nakliye ücreti koyulacak ürünler halka uygun fiyata sunulacak. Kayseri büyükşehir belediyesi tanzim satış noktası ise çok yakında hizmete girecek.

Kayseri büyükşehir belediyesi bu konuda gerekli çalışmalara hemen başladı ve tanzim satış noktalarının nerelere kurulacağını belirledi. Meyve ve sebzelerin nakliyesi tamamlanır tamamlanmaz şehrin belirlenen noktalarında tanzim satış tezgahları kurulacak. Kayseri büyükşehir belediyesi tanzim satış noktaları halka meyve ve sebzelere çok uygun fiyata ulaşma şansı verecek. Bu uygulamanın açıklanmasının hemen ardından marketler ya da pazarlarda yer alan sebze ve meyve fiyatlarında oldukça indirim söz konusu oldu. Kayseri büyükşehir belediyesi tanzim satış noktaları gibi ülkemizde bu uygulama yaygınlaştıkça sebze ve meyvelerin fiyatları her yerde daha da düşecektir. Her şeyin sonunda kazanan yine halk olacaktır. halkın sırtından para kazanan komisyoncular ise böylece etkisiz hale gelecek ve kimse halkın sırtından para kazanamayacaktır.

Kayseri Tanzim Satış Noktaları Nerededir?

Bakanlıkça yapılan çalışma sonucunda il ve ilçe merkezlerinde bulunan Migros, Carrefoursa, A101, Şok ve BİM market zincir şubelerinde tanzim satış ürünleri satışı başlayacaktır. Fiyatlar tanzim satış fiyatları ile aynı olacaktır.

Kayseri’de kurulması planlanan tanzim satış noktalarına ilişkin resmi bir ağızdan net açıklama gelmemesine rağmen diğer büyükşehirlerde olduğu gibi kentin önemli bölgelerinde tanzim satış noktası kurulması bekleniyor. Bu tanzim satış noktaları;

  • Akkışla Şehir Meydanı
  • Bünyan Merkezi
  • Develi Belediye Karşısı
  • Felahiye Belediye Karşısı
  • Hacılar Şehir Meydanı
  • İncesu Şehir Meydanı
  • Kocasinan Şehir Meydanı
  • Melikgazi Şehir Meydanı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here