Ana sayfa Satış Noktaları

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Tanzim Satış

Kocaeli ülkemizin en yoğun nüfusa sahip sanayi bölgelerinden biridir. Bununla birlikte önemli ticaret yolları üzerinde bulunur. Ancak bu konumu bile Kocaeli’de pazar ve market tezgahlarında yer alan sebze meyvelerin fiyatlarına yansımış değildir. Burada da satışa sunulan sebze ve meyveler ülkenin en uzak köşesinde olduğu gibi oldukça yüksek fiyata satılıyor. Hal böyle olunca devletin almayı istediği tanzim satış noktaları önlemi burada da hayata geçirilecek. Böylece Kocaeli halkı çok uygun fiyata sebze ve meyveleri satın alabilecek.

Kocaeli büyükşehir belediyesi tanzim satış noktaları kurulması konusunda yetkililer tarafından açıklamanın hemen ardından çalışmalar başladı ve sadece ürünlerin gelerek tezgahlarda yerini alması kaldı. Bu durumda sebze ve meyveler Tarım Kredi tarafından teslim edildiği gibi Kocaeli büyükşehir belediyesi tanzim satış noktaları açılacak ve halk birçok ürünü buradan çok uygun fiyata satın alabilecek. Kocaeli büyükşehir belediyesi tanzim satış noktasında satılacak ürünler sadece sebze ve meyveyle sınırlı olmayacak. Tüketiciler tanzim satış noktasında tüm temel gıda maddelerine ulaşabilecek. Ancak tam kapasite çalışma yapılmaya başlaması gerekli planlama ve alımların yapılmasının ardından ortaya konacak. Devlet tanzim satış uygulamasına ek olarak ülke genelinde seracılık yapan girişimcilere çok uygun destekler sağlayarak meyve ve sebze fiyatlarının düşürülmesini de sağlayacak. Kocaeli büyükşehir belediyesi tanzim satış noktası hizmete girdiği gibi tüketiciler sebze ve meyvelere ulaşabilecek.

Kocaeli Tanzim Satış Noktaları Nerededir?

Bakanlıkça yapılan çalışma sonucunda il ve ilçe merkezlerinde bulunan Migros, Carrefoursa, A101, Şok ve BİM market zincir şubelerinde tanzim satış ürünleri satışı başlayacaktır. Fiyatlar tanzim satış fiyatları ile aynı olacaktır.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde yer alan aşağıdaki bölgelerde tanzim satış noktaları kurulması planlanıyor.

  • Başiskele Belediyesi
  • Çayırova Belediyesi
  • Darıca Belediye Karşısı
  • Derince Şehir Meydanı
  • Dilovası Şehir Meydanı
  • Gebze Belediye Önü
  • İzmit Şehir Meydanı
  • Körfez Belediyesi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here