Ana sayfa Satış Noktaları

Tanzim Satış Mağazalarında Giyim Satılacak mı?

Tanzim satış sistemi ile birçok ürün doğrudan devlet aracılığıyla çok daha uygun fiyatlarla halka sunulması planlanmaktadır. Bu sistemin işleyişinde en büyük sorumluluk belediyelere ve kamu kurumlarına düşüyor. Nitekim hükümet tarafından yapılan duyuruda tanzim satış noktalarının belediyeler tarafından kurulacağı bildirildi. Ancak yapılan açıklamada hangi ürünlerin tanzim satışına sunulacağı açıklanmadı. Bu nedenle hangi ürünlerin tanzim satışına sunulacağı merak konusu oldu.

Birçok insan tanzim satış sisteminde hangi ürünlerin tanzim satış noktalarında satışa sunulacağını araştırmaya başladı. Özellikle giyim ürünlerinin tanzim satış noktalarında satılıp satılmayacağını oldukça merakla bekliyorlar. Ancak tanzim satış noktalarında ilk etapta sadece sebze ve meyve ürünleri satılacak. Daha sonra giyim ve temel gıda maddeleri gibi farklı ürünler satılabilir. Tanzim satış noktalarının şuan kurulacak olmasının temel amacı, ülkemizde sebze ve meyvelerdeki fiyat artışının önüne geçmek ve komisyoncuların arttırdığı fiyatları gerçek boyutlarına geri çekmektir.

Belediyelerin Giyim Ürünleri Satışları

Bazı belediyeler ise daha önceden kendi bünyesinde giyim ürünleri satış mağazaları kurdu ve burada giyim ürünlerini çok uygun fiyatlara satmaya başladı. Halk bu mağazalara gelerek birçok giyim ve mobilya ürününü çok uygun fiyata satın alabiliyor. Böylece hem üretici hem de tüketici halkla buluşarak tüm ürünleri çok uygun fiyata satın alabiliyor. Bu durum diğer belediyeler tarafından da yaygınlaşabilir ya da tanzim satış noktalarında bu uygulama gelişebilir. Böylece tanzim satış noktaları sebze ve meyve ürünlerini satışının yanında giyim ürünleriyle birlikte birçok farklı ürünü halka çok uygun fiyatlara devlet eliyle sunabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here