Ana sayfa Aktüel Ürünler

Tanzim Satış Mağazalarında Hangi Ürünler Satılacak?


Kamu kurumları ve belediyeler tarafından kurulacak tanzim satış noktalarında öncelikle son zamanlarda fiyatları artan sebze ve meyveler satışa sunulacak. Nitekim tanzim satış ile beraber yükselen sebze ve meyve fiyatlarının kırılması bekleniyor. Tanzim satış noktaları, halkın ürünlere uygun fiyatla ulaşmasını ve belediyelerin bu işi desteklemesiyle komisyoncuları devre dışı bırakmayı amaçlıyor. Bu yüzden herkes bu mağazalarda hangi ürünlerin satılacağını ya da hangi ürünlerde ne kadar indirim olacağını merak etmeye başladı.

Tanzim Satışla Halka Sunulacak Ürünler

Tanzim satış noktaları halkın öncelikle sebze ve meyveleri bulacağı bir yer olacak. Piyasada yüksek fiyata satılan ve halkın almakta zorlandığı temel sebze ve meyveler öncelikle raflarda yerini alacak. Halk soğan, patates, patlıcan, biber, domates, salatalık gibi birçok sebze; elma, armut, muz, portakal ve mandalina gibi birçok meyve ürününü tanzim satış noktalarında çok uygun fiyatlara bulabilecek ve böylece piyasada olan pahalı satışların önüne devlet eliyle geçilmiş olacak.

Tanzim Satışta Ürün Çeşitliliği Arttırabilecek Mi?

Tanzim satış noktalarında devlet tarafından üreticilere verilecek olan destek ve yönlendirmeler sayesinde ürün çeşitliliğinin arttırılması bekleniyor. Seralardan üretici hallerine gidecek olan ürünler ne kadar çeşitlenir ve artış olursa tanzim satış noktalarında da o derece farklı ürünlerin satışı artacak ve halk birçok ürüne çok uygun fiyatlara ulaşabilecek. Artık komisyoncuların haksız kazançlarının önüne geçilecek ve halk öncelikle sebze meyveleri çok uygun fiyata almaya başlayacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here