Ana sayfa Güncel

Tarım Kredi Kooperatifi Market Bayilik Veriyor! Şartlar ve Bedeli

KoopBakkal ; Tarım Kredi Kooperatif Marketleri bünyesinde kaliteden ödün vermeden uygun fiyatla halkımıza sunulan temel tüketim ürünlerinin, Türkiye geneline yaygınlaştırılmasıyla hem tüketicilerimizin uygun fiyatlı ürünlere erişimini kolaylaştırmak hem de bakkal esnafımızın faaliyetlerinin desteklenmesi amacı ile verilecek bayilikler kapsamında bakkallarımızın kaliteli ürünü uyun fiyata satmalarını sağlayacak yapıya dahil edilmesi için oluşturulan geniş tabanlı bir işbirliğidir.

Kooperatif Market; Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri bir üye olanımız, karlılıktan ziyade değerlendiricilerimizin, çiftçilerimizi hayal kırıklığına uğramadan karşı korumayı hedeflemekte, uygun piyasa fiyatlarında satın almakta ve iş görmektedir. Çiftçilerimizden yararlanarak doğal ürünler fabrikalarımızda uluslararası standartlarda iş yaparak, halkımıza ekonomik, kaliteli ve doğal yiyeceklerden yararlanıyoruz.

Tarım ve Kredi Kooperatifleri Market sisteminde yapılan düzenleme ile birlikte artık Tarım Kredi Kooperatifi Market bayilik vermeye başladı. Bir girişimci veya yatırımcı olarak son dönemin en gözde market işletmeleri arasında yer alan Tarım Kredi Kooperatifi Market’lerinin bünyesinde hizmet vermek üzere bir franchise alabilirsiniz.

KoopGros; yemekhane ve fast food servisleri, market ve bakkal için uygun tedariki, esnafların hizmette olan ilkn alma olanağı sunan Koopgross, aynı zamanda eviniz veya hazırdaz içinde alışveriş yapmak isteyenlerin istediği ve müsait olması güzel bir alışveriş deneyimi.

Önceki gün kamuoyu ile paylaşılan bilgilere göre Tarım Kredi Kooperatif Marketleri’nin mevcuttaki şube sayısının 1400’den 2500’e çıkarmak için yeni bayilik modeli hayata geçirilecek. Düzenleme ile birlikte KooperatiF, KoopmarkeT, KoopGrosS adındaki 3 farklı bayilik modeli için girişimci ve yatırımcılar başvuruda bulunabilecek.

Tarım kredi Kooperatif Market Nedir?

Türkiye’de tarım ve hayvancılık söz konusu olduğu zaman en önemli kurumların başında gelen Tarım Kredi Kooperatifleri, 2017 yılında birlik içerisindeki üreticilerin ürünlerinin vatandaşlara doğrudan ulaştırılabilmesi amacıyla Kooperatif Market adı verilen bir market zinciri projesini hayata geçirdi. Bu Kooperatif Market’lerde genellikle piyasa şartlarından çok daha uygun fiyatlı ürün satışı gerçekleştirilerek, vatandaşın mali durumunun korunması ve piyasa şartlarının kontrol altına alınması amaçlandı.

Tarım Kredi Kooperatifleri 2022 yılı itibarıyla Türkiye genelinde 1805 hizmet noktası, 17 bölge birliği, 800 bin ortağı ve 15 şirketi ile Türkiye’nin tarım ve hayvancılık alanındaki en önemli kurumları arasında yer almaktadır. Kurum 2017 yılı itibarıyla açtığı TK Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik AŞ. ile birlikte gıda alanında bir market zinciri kurarak sektörde hızla büyümeye başlamıştır. 2022 yılı ortası itibarıyla market zincirinin büyüklüğü 1400 şubeye ulaşmıştır. İşletmenin aynı zamanda Türkiye’nin 7 bölgesinde toplam 14 ana deposu bulunmaktadır.

TARIM KREDİ KOOPERATİF MARKET BAYİLİK

Tarım Kredi Kooperatif Market 2022 yılının ikinci yarısı itibarıyla market zinciri kapasitesinin 2 kata kadar çıkartmayı planlamak üzere bayilik modelini hayata geçirmek için çalışma başlattı. Bu kapsamda kurum öncelikli olarak, halihazırda kurulu marketleri bünyesine alarak şube sayısını hızla 2500’e çıkartmayı planlıyor. Bunun haricinde standart franchise dağıtımında olduğu gibi; güçlü girişimci ve yatırımcılara isim hakkı ve ürün temini sağlayarak bayilik sağlamayı planlıyor.

Bu kapsamda şirket 3 farklı bayilik modelini hayata geçirecek. Bunlar,

  1. KooperatiF
  2. KoopmarkeT
  3. KoopGrosS

KoopratiF, şirketin kendi bünyesinde açacağı standart market şubelerini kapsıyor. Mevcuttaki 1400 marketin isminin de KooperatiF olarak değiştirilmesi planlanıyor.

KoopMarkeT, tam da bayilik sisteminin ana yapı taşını oluşturacak. Böylelikle sistem bünyesinde faaliyet göstermek isteyen yatırımcılar KoopMarkeT ismi ile şube açarak Tarım Kredi Kooperatif’lerinin sağladığı ürünleri tüketiciler ile buluşturabilecek.

KoopGrosS ise sistemin en büyük marketlerinin adı olacak. Bu marketlerin büyüklüğü minimum 1000 metrekare olacak ve nüfusu en az 400 bin olan şehirlere bu bayilik sistemi verilebilecek.

Aynı zamanda bayilik ağı sistemini desteklemek için İstanbul’da 2 olmak üzere, Ankara, İzmir, Samsun, Diyarbakır, Erzurum ve Sivas’ta yer alan Tarım Kredi Market depolarının sayısının 28’e çıkarılması planlanmaktadır. Böylelikle en ücra noktalardaki marketlere bile güvenle ve çok hızlı bir şekilde ürün tedariki sağlanacak.

Markette Satılan Ürünler

Şirket bünyesi altında açılan marketlerde ürün gamı oldukça yüksektir. Özellikle şirket gıda kategorisinde sektördeki en önemli markaları bünyesi altında bulundurmaktadır. Standart olarak bir Tarım Kredi Market bayiliğinde bulunabilecek ürün kategorileri:

Atıştırmalık

Bal – Reçel

Baharatlar

Bakliyat

Bitkisel Yağlar

Çay – Şeker

İçecekler

Kuruyemiş

Salça – Konserve

Süt Ürünleri

Turşu

Un

Makarna

Zeytin – Yumurta

Tarım Kredi Kooperatif Market Bayilik Şartları

Tarım Kredi Kooperatifleri’nin bayilik sistemi için çalışma başlatılmış olsa da henüz resmi başvuru şartları tam olarak sağlanmamıştır. Kamuoyuna yansıyan bilgilere göre, gıda sektöründe deneyimli olanlar ve halihazırda market sahibi olanların öncelikli olacağı belirtilmektedir. Ancak bu net bir bilgi değildir. Tarım Kredi Kooperatifleri’nin Eylül ayı içerisinde başvuru koşullarına ilişkin net bilgi sağlaması bekleniyor. Bilgiler geldikçe bu rehberimizi güncelleyeceğiz.

Tarım Kredi Kooperatif Market Bayilik Bedeli

Belirttiğimiz üzere Tarım Kredi Kooperatifleri’nin bayilik sistemi henüz resmi olarak karara bağlanmış değildir. Ancak bayilik bedelinin sektördeki diğer rakipler gibi 700 bin lira düzeyinde olması beklenmektedir. Özellikle KoopMarket sistemine giriş yapabilmek için 400-500 bin liralık sermaye düzeylerinin de gündeme gelebileceği belirtilmektedir. Ancak büyük market zinciri bünyesinde yer alacak olan KoopGrosS markasını alabilmek için ise 2 milyon liraya yakın bir sermayeye ihtiyaç duyulabileceği belirtiliyor. Ayrıntıların 2022 yılının Eylül ayında belli olmasıyla bu rehberimizi güncelleyeceğiz.

Tarım Kredi Market’in Avantajı Nedir?

Tarım Kredi Marketlerinin kuruluş felsefesinde kar elde etmek yoktur. Ana amacı doğrudan üreticiden gelen ürünlerin son tüketici ile uygun fiyatla buluşturulmasıdır. Bu sebeple Tarım Kredi Marketleri oldukça uygun fiyatlı olarak ürün satışı gerçekleştirebilmektedir. Enflasyonun ve pahalılığın oldukça yüksek olduğu bir ortam ile karşı karşıya kalan Türkiye’de uygun fiyatlı ürünler oldukça talep görmeye devam ediyor. Tarım Kredi Marketleri bu sebeple 2022 yılı itibarıyla iş hacmini çok yükseltmeyi başardı. Siz de Tarım Kredi Market Bayilik aracılığıyla işletmenin bünyesi altında hizmet vermeye başlayabilir ve kısa sürede oturmuş ve çok talep gören bir işletmenin parçası olabilirsiniz.

Tarım Kredi Market’in bayilik sistemi oldukça popüler bir iş fikri olarak dikkat çekiyor. Girişimciler için oldukça avantajlı bir bayilik sistemine sahip olan işletmenin bayiliğini almanızı öneririz.

Tarım Kredi Market İletişim

Kooperatif ile iletişime geçmek ve bayilik gibi seçenekler hakkında bilgi almak için iletişim bilgileri:

Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi Wilhelm Thomsen Caddesi No:7 Çankaya / Ankara

Telefon: +90(312) 216 40 00

Mail: [email protected]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here