Ana sayfa Satış Noktaları

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Tanzim Satış

Balıkesir, Güney Marmara bölgesinde yer alan ve ülkemizin tarıma dayalı olan şehirlerinden biridir. Balıkesir’in özellikle iç kesimlerinde yoğun olarak meyve ve sebze üretimi gerçekleşir. Hal böyle olunca meyve ve sebze fiyatlarının da çok uygun olması gerekiyor. Ancak durum hiç de böyle değil. Ülkemiz genelinde birçok aracının araya girerek fiyatları yükseltmesiyle halka ulaşan sebze ve meyveler pahalı fiyatlara ulaşıyor. Ancak bu durum içinden çıkılmaz bir hal alınca ve insanların evlerine aldıkları temel gıda maddelerini alırken bazı sıkıntılar yaşamasıyla devlet bu duruma el attı. Böylece ülkemizin genelinde tanzim satış uygulaması devreye girdi.

Balıkesir büyükşehir belediyesi tanzim satış noktaları kurulması için büyük bir çalışma başlamıştır. Şehrin her noktasında kurulması planlanan satış noktaları sayesinde özellikle çevrede üretilen sebze ve meyvelerin halka çok uygun fiyata ulaştırılması planlanıyor. Bu uygulama şuan Ankara ve İstanbul çevresinde başlamış durumda. İlerleyen günlerde Tarım Kredi tarafından meyve ve sebzelerin temin edilmesiyle Balıkesir büyükşehir belediyesi tanzim satış uygulaması da başlayacak. Bu sayede Balıkesir birçok ürünü sadece nakliye gideri eklenerek alabilecek. Ancak bu uygulamalarda öncelikle belli ürünler satılacak. Bu aşamadan sonra çalışmaların genişlemesiyle Balıkesir büyükşehir belediyesi tanzim satış reyonlarında birçok ürün satışa sunulabilecek. Zaman içinde tüm temel gıda maddelerinin satışının yapılması planlanan tanzim satış noktaları kısa sürede ülkemiz genelinde hizmete girecek.

Balıkesir Tanzim Satış Ne Zaman Başlayacak

Bakanlıkça yapılan çalışma sonucunda il ve ilçe merkezlerinde bulunan Migros, Carrefoursa, A101, Şok ve BİM market zincir şubelerinde tanzim satış ürünleri satışı başlayacaktır. Fiyatlar tanzim satış fiyatları ile aynı olacaktır.

Tanzim satış sistemi ilk olarak Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerde uygulanmaya başladı. Tanzim satış noktaları kurulalı çok az bir süre olmasına rağmen halk bu noktalara hücum ediyor. Doğal olarak tanzim satış sisteminde halka arz edilecek ürün sıkıntısı yaşanıyor. Bu kapsamda diğer illerde de hayata geçirilmesi planlanan tanzim satış sisteminin biraz daha zaman alması bekleniyor. Nitekim Balıkesir Belediyesi tarafından gerekli ürünler tedarik edildikten sonra tanzim satış başlayacaktır.

Balıkesir Tanzim Satış Noktaları Nerededir?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde nerelere tanzim satış noktalarının kurulacağı ile ilgili olarak net bir açıklama olmamakla beraber bu şehirdeki tüm ilçe belediyelerinin mutlaka tanzim satış noktası kurması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here