Ana sayfa Satış Noktaları

Denizli Büyükşehir Belediyesi Tanzim Satış

Denizli, her mevsim ürün yetiştirmeye ve seracılığa uygun bir şehirdir. Bu yüzden şehirde ve çevre şehirlerde halk yoğun olarak meyve ve sebze üretimiyle uğraşır. Böyle olmasına rağmen Denizli’de satılan tüm meyve ve sebzeler ülkemizdeki fiyat artışından etkilenmiştir. Bu ürünler pazar ya da marketlerde çok pahalı fiyatlara satılıyor. Bunun sebebi ise araya birçok aracı girmesidir. Bu derece üretim noktalarına yakın bir şehir de bile bu denli yüksek fiyatlar olması ortada bir yanlış olduğunu gösteriyor. Bu duruma devlet de kayıtsız kalmadı ve tanzim satış uygulamasını başlatma kararı aldı. Böylece ülkemizin genelinde devlet tarafından meyve ve sebzeler çok uygun fiyata halka ulaştırılacak.

Denizli Tanzim Satış Ne Zaman Başlayacak

Bakanlıkça yapılan çalışma sonucunda il ve ilçe merkezlerinde bulunan Migros, Carrefoursa, A101, Şok ve BİM market zincir şubelerinde tanzim satış ürünleri satışı başlayacaktır. Fiyatlar tanzim satış fiyatları ile aynı olacaktır.

Denizli büyükşehir belediyesi tanzim satış noktaları çok yakın zamanda kurulacak ve bu sayede Denizli halkına meyve ve sebzeler çok uygun fiyatlara ulaşacak. Hal böyle olunca devlet ve Denizli’deki kamu kurumlarının elini taşın altına koymasıyla sosyal devlet ilkesi ortaya konacak ve halk bu konuda sıkıntı yaşamaktan kurtulacak. Ancak Denizli büyükşehir belediyesi tanzim satış uygulamalarının başlaması için öncelikle Tarım Kredi tarafından gerekli meyve ve sebze ürünlerinin alınması gerekir. İlk etapta tanzim satış noktasında sınırlı sayıda ürünün satışı başlasa da daha sonraki dönemde temel gıda maddelerinin neredeyse tamamı satışa sunulacaktır. Denizli büyükşehir belediyesi tanzim satış uygulaması kısa sürede belirlenen noktalarda başlayacaktır.

Denizli Tanzim Satış Noktaları Nerededir

Denizli Büyükşehir Belediyesi, tanzim satış yapmak için kuracağı tanzim satış noktalarını henüz belirlemiş değildir. Kaldı ki resmi bir açıklama olmamasına rağmen Acıpayam, Bozkurt, Bekili ve Buldan ilçelerinde mutlaka tanzim satış noktası kurulması bekleniyor. Bunun dışındaki yerler ilerleyen günlerde Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından açıklanacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here