Ana sayfa Satış Noktaları

İzmir Sebze-Meyve Satış Noktaları (Tanzim Satış)

Meyve sebze fiyatlarında fahiş artışlar yaşanınca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vatandaşı rahatlatacak adımların atılacağını belirtti. Bununla birlikte Tanzim satış noktasından öncelikle meyve ve sebze fiyatlarının aşağı çekilmesi için çalışmalara başlandı.

Tanzim satış noktasında işin Büyükşehir Belediyeleri ile birlikte İl Belediyelerince organize edileceği açılacak yer ve fiyat politikası lojistik gibi tüm operasyonun belediyeler tarafından yapılacağı en azından mevcut uygulamadan anlaşılmaktadır.

Ankara ve İstanbul’ ta belediyeler tarafından öncelikle Halk Sebze adı ile bir nevi semt pazarları mobil olarak kurulmuş ve kurulacak tanzim satış alanları belirlenmiştir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığında İzmir’de açılacak tanzim satış alanları veya Halk pazarı sebze pazarı gibi çalışmalar hakkında henüz bir açıklama veya açılacak alanlara ilişkin bir çalışma veya planlama halen kamuoyu ile paylaşılmamıştır.

Muhtemel değerlendirme ve planlama aşamasında olan halk pazarı veya tanzim satış alanlarının ilan edilmesi halinde siz değerli takipçilerimiz ile anında paylaşacağımızı bildirmek isteriz.

İzmir ve İlçelerinde gerek sebze gerekse temel gıda alanında açılacak olan tanzim satış hakkında merak ettikleriniz ve takip için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bakanlıkça yapılan çalışma sonucunda il ve ilçe merkezlerinde bulunan Migros, Carrefoursa, A101, Şok ve BİM market zincir şubelerinde tanzim satış ürünleri satışı başlayacaktır. Fiyatlar tanzim satış fiyatları ile aynı olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here