Ana sayfa Güncel

Tanzim Satış Her Yerde 16 Bin Mağazada Satışlar Başlıyor

Şubat ayı başlarında gündeme gelen ve mobil çadırlar ile belediyeler tarafından ilk etapta faaliyete geçen tanzim satış uygulaması artık tüm ülke il ve ilçe merkezlerine yayılacaktır. İlçe ilçe ayrımı olmadan tüm Vatandaşlarımızın ulaşacağı alanlara çok kısa sürede satışlar başlayacaktır.

İlk olarak İstanbul ve Ankara’da başlayan uygulama zaman geçtikçe kurumsallaşmaya başlamaktadır. tarım Bakanlığı öncülüğü ve koordinesinde tüm halka ucuz meyve sebze ve diğer bakliyat ürünlerinin ulaşmasını sağlayacaktır.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tarım Kredi Kooperatifleri’nin tanzim satış noktaları dışında zincir mağazalara da mal tedarik etmeye başlayacağını belirtti, “Migros, Carrefoursa, A101, Şok ve BİM’in toplamda 16 bin şubesinde aynı tanzim satış şartlarında ve fiyatları ile satış yapacağını belirtti.

Migros, Carrefoursa, A101, Şok ve BİM mağazalarında artık tanzim satış ürünleri ve fiyatlarında ürün satışı başlayacaktır. Fiyatlar aynen tanzim satış fiyatları olacaktır. yalnız unutmamak gerekir kilo sınırlaması aynen devam edecek olup bir üründen en fazla üç (3) kg alınabilecek.

Mahllenizde semtinizde bulunan Migros, Carrefoursa, A101, Şok veya BİM’den uygun fiyata ürünlerinizi alabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken ürünlerin sınırlı gelmesi ve ilgi nedeniyle ürünler bitebilir bizden söylemesi.

Zincir mağazalarda seçimden önce satışların başlaması beklenmekte olup, Tarım Kredi Kooperatifleri ve Çiftçi Birlikleri tarafından Bakanlık koordinesinde çalışmalar devam etmekte olup müstakil tanzim satış mağazalarının kurulması için çalışmalar hızla devam etmektedir. Seçimden sonra Meclisin açılması ile birlikte yasal alt yapısı sağlanarak hizmet etmesi sağlanacaktır.

3 YORUMLAR

  1. bimle aynı fiyt satacksa ne gerek varr bim bile pahlı 3.5 tl olan salca 8 tll bumu tanzim cadırıı hıç yapmasınlarr

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here